Klimatyzacja

Gdy przychodzi lato wraz z temperaturami ponad 30°C, ciężko nam wytrzymać nawet w domu, nie mówiąc już o wykonywaniu jakiejkolwiek pracy, a nawet prostej czynności. Nie dziwi więc nas to, że coraz częściej widzi się zamontowaną klimatyzację. Szczególnie, że obecnie koszt kupna i zamontowania dobrej klimatyzacji wynosi mniej, niż gdy klimatyzacje były nowością na rynku.

Pozytywne działanie klimatyzacji

Coraz częściej klimatyzacja jest wykorzystywana również jako urządzenie grzewcze. Mit dotyczący negatywnego wpływu klimatyzacji na nasze zdrowie wynika tylko i wyłącznie z błędów popełnionych przy montażu lub późniejszego sposobu użytkowania instalacji. W przypadku prawidłowego zamontowania klimatyzacji poprawia ona jakość powietrza w domu, a tym samym pozytywnie wpływa na nasze zdrowie – jest to idealne rozwiązanie dla osób cierpiących na problemy z płucami lub będące alergikami.

Pozytywne działanie klimatyzacji

Klimatyzatory

Filtry

Filtry

Jakość powietrza w naszym domu wymaga regularnej filtracji. Filtry umieszczone wewnątrz klimatyzatora wyłapują i zatrzymują kurz, dzięki czemu mamy pewność, że powietrze w pomieszczeniu jest dobrej jakości. Niektóre systemy posiadają system jonizacji powietrza. Jest to sposób na dużą poprawę jakości powietrza w domu, w którym mieszkają dzieci, alergicy czy osoby chore na astmę.

Optymalna temperatura

Optymalna temperatura

Człowiek najlepiej czuje się w określonych warunkach termiczno-wilgotnościowych, które łatwo uzyskać dzięki zamontowaniu klimatyzacji. Komfortowa temperatura latem wynosi 23-26°C i wilgotność rzędu 30-60%. Wtedy ludzki organizm odczuwa odpowiedni komfort i nie poci się.

Rozsądny system

Rozsądny system

Aby klimatyzacja nie wiązała się z przeziębieniem oraz wzmożonym zachorowaniem, użytkowanie z systemu musi być rozsądnie rozplanowane. Należy odpowiednio ustawić temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach. Zaleca się, aby różnica temperatur pomiędzy pomieszczeniem z klimatyzacją, a bez niej wynosiła nie więcej niż 7°C. W innym przypadku musimy mieć na uwadze możliwość zwiększenia prawdopodobieństwa na zachorowanie.

Systemy klimatyzacji nie tylko ochładzają powietrze, ale również mogą usunąć nadmiar wilgoci w pomieszczeniu.
Dzięki temu pomieszczenie z odpowiednią wilgotnością jest znacznie zdrowsze i pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie.

Nasze Usługi

Rodzaje Klimatyzatorów

Klimatyzator przenośny monoblokowy

Klimatyzator przenośny monoblokowy

Najprostszy w działaniu, a zarazem najtańszy sposób na klimatyzację w domu. Klimatyzator monoblokowy składa się z dwóch części zamkniętych w jednej obudowie. Odprowadzaniu gorącego powietrza na zewnątrz służy rura harmonijkowa, która może być poprowadzona przez uchylone okno, kratkę wentylacyjną lub otwór w ścianie, przez który będzie wyprowadzona rura na zewnątrz. Nieskomplikowana konstrukcja i prosty montaż to największe plusy. Jeśli chcesz ochładzać pomieszczenia tylko w te najbardziej upalne dni lub chcesz używać klimatyzatora wybiórczo w różnych pomieszczeniach – zdecyduj się na ten klimatyzator przenośny monoblokowy!

Klimatyzator split - stacjonarny i przenośny

Klimatyzator split - stacjonarny i przenośny

Split różni się od konstrukcji monoblokowych obecnością elementu zewnętrznego, który połączony jest z elementem wewnętrznym przy pomocy rozciągliwych przewodów freonowych. Element zewnętrzny umieszcza się poza budynkiem. Przewód ma mniejszą średnicę niż kabel w urządzeniach monoblokowych, co w wielu przypadkach wpływa pozytywnie na wydajność sprzętu. W kanale freonowym przepływa czynnik chłodzący do elementu na zewnątrz, a to daje możliwość odprowadzenia na zewnątrz całego ciepła wessanego z chłodzonego powietrza. Plusami splitu są wysoka wydajność, komfort użytkowania i niski poziom hałasu. Bez obaw można go używać całe lato i zimę – pracuje on cicho i wydajnie.

Klimatyzator multisplit oraz kompakt

Klimatyzator multisplit oraz kompakt

Klimatyzator multisplit to ta sama konstrukcja, co w przypadku klimatyzacji split. Różnica jest taka, że do jednej sprężarki możemy podłączyć większą liczbę parowników. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy planują klimatyzować więcej, niż jedno pomieszczenie w tym samym budynku. Klimatyzator typu kompakt charakteryzuje się połączeniem ze sobą na stale parownika i sprężarki. Jest to dobre rozwiązanie do małych mieszkań w np. blokach, gdzie nie byłoby miejsca na zainstalowanie konstrukcji split.

Przekonaliśmy cię?

Skontaktuj się z nami już teraz!

MainMill

O Nas

W MainMill zrzeszamy wokół siebie najlepszych specjalistów branży fotowoltaicznej. Gwarantujemy niezależność elektryczną, oszczędności, a przede wszystkim ochronę środowiska.

Kontakt