Fotowoltaika Wrocław

W dzisiejszych czasach co raz więcej ludzi stawia na proekologiczne rozwiązania, które mają za zadanie odciążyć naszą planetę. Z pewnością słyszeli Państwo o fotowoltaice. Panele, których montażem zajmujemy się we Wrocławiu, okolicach jak i w całej Polsce, od wielu lat, stanowią doskonałą alternatywę dla innych rodzajów dostaw elektryczności. Panele fotowoltaiczne są z korzyścią nie tylko dla Ziemi, ale również a może przede wszystkim dla portfela.

Panele fotowoltaiczne Wrocław

Czym są panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne są wyspecjalizowanymi systemami, które przetwarzają energię słoneczną w energię elektryczną. Zazwyczaj montaż paneli fotowoltaicznych we Wrocławiu odbywa się na powierzchniach dachowych lub też wolnej przestrzeni działkowej. Najkrócej mówiąc potrzebna jest stosunkowo spora powierzchnia, gdzie nasłonecznienie jest jak największe. Co ważniejsze systemy fotowoltaiczne działają również w pochmurny dzień. Jak działają panele fotowoltaiczne? To proste. Gdy wiązka światła słonecznego pada na zamontowane ogniwa z półprzewodników wytrącane są porcje elektronów, dzięki temu tworzą się ładunki o przeciwnych znakach. Naturalnie występujące pole elektromagnetyczne rozdziela te ładunki, co skutkuje wytworzeniem energii elektrycznej. Najbardziej istotnym elementem całego systemu jest falownik (lub inaczej zwany inwerter), który sprawia, że powstały prąd stały zmieniany jest w prąd zmienny, który idealnie pasuje do panujących u nas standardów, czyli 230/400V, 50Hz.

Czym są panele fotowoltaiczne?

Układanie paneli fotowoltaicznych Wrocław
Profesjonalnie i w konkurencyjnych cenach

Układanie paneli fotowoltaicznych we Wrocławiu może wydawać się stosunkowo dużym jednorazowym kosztem, jednak należy pamiętać, że już po upływie kilku najbliższych lat uzyskują Państwo praktycznie darmową energię elektryczną.
Aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność montowanej fotowoltaiki należy mieć na uwadze kilka względów:

 • Uwaga na zbyt zacienione miejsca – wydajność panela zależy przede wszystkim od powierzchni odsłoniętej (najlepiej w całości),
 • Czynniki atmosferyczne – wiatr czy śnieg może uszkodzić montowane panele, dlatego warto zamontować je w miejscu najbardziej stabilnym,
 • Optymalny kąt nachylenia – zbyt duży poziom montowania paneli może skutkować gromadzeniem się zabrudzeń,
 • System chłodzenia – tak, panele mogą ulegać przegrzaniu, dlatego podczas montażu należy zwrócić uwagę, aby miały odpowiedni dopływ powietrza z każdej strony,
 • Ochrona odgromowa – w instalację może uderzyć piorun i ulegnie ona uszkodzeniu, dobrze jest je zabezpieczyć pod tym kątem.

Przykładowe Realizacje

W jaki sposób prawidłowo montować panele fotowoltaiczne we Wrocławiu?

Po pierwsze należy wybrać najbardziej odpowiednie miejsce. Powierzchnia dachu lub działki jest doskonałym wyborem. Gdy miejsce już jest wybrane, należy skupić się na dobraniu odpowiednich komponentów instalacji jak chociażby najwyższej jakości falownik. Montaż systemu fotowoltaicznego we Wrocławiu zaczynamy od instalacji specjalnego stelażu, na którym montowane są panele oraz falownik, a na końcu urządzenia do pomiarów elektrycznych. Na sam koniec należy sprawdzić poprawność montażu.

Panele fotowoltaiczne we Wrocławiu

Fotowoltaika montaż Wrocław - dlaczego warto skorzystać z usług naszej firmy?

Jesteśmy firmą, która od wielu lat zajmuje się montażem fotowoltaiki na terenie Wrocławia i okolic. Oferujemy kompleksowe usługi z zakresu nowoczesnych metod pozyskiwania energii elektrycznej. Pracujemy wyłącznie z najwyższej jakości komponentami, które sprowadzane są od renomowanych producentów.

Fotowoltaika montaż Wrocław

Decydując się na współpracę z nami otrzymają Państwo

 • W pełni profesjonalny projekt instalacji systemu fotowoltaicznego,
 • Dostawę we wskazane miejsce instalacji wszelkich niezbędnych elementów systemu,
 • Całkowicie bezpieczne przyłączenie do sieci,
 • Profesjonalne doradztwo i wsparcie z zakresu możliwości dodatkowego finansowania fotowoltaiki,
 • Gwarantujemy terminowość wykonania montażu,
 • Konkurencyjne ceny, najwyższa jakość.
Fotowoltaika montaż Wrocław

Instalacje Fotowoltaiczne Wrocław

Jeśli są Państwo zainteresowani montażem paneli fotowoltaicznych zachęcamy do wybranej formy kontaktu.
Nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na każde pytanie i przedstawią pełną ofertę naszej firmy.

Pozyskiwanie energii ze słońca wiąże się z wieloma korzyściami dotyczącymi zwłaszcza strony ekonomicznej oraz ekologicznej. W kwestii takiej, jak fotowoltaika, Wrocław może zyskać jeszcze więcej dzięki dostępowi do sprawdzonych producentów. Dostarczamy najlepsze panele na lokalnym rynku. Dzięki nim można zapewnić własnemu gospodarstwu czystą i tanią energię przez cały rok.

Fotowoltaika Wrocław – czy to się opłaca?

Wszystkie odnawialne źródła energii – a więc również słoneczna – nie wymagają zbyt dużych nakładów finansowych do wytworzenia prądu. Pochodząca z nich elektryczność jest w praktyce darmowa. Dlatego też fotowoltaika we Wrocławiu pozostaje bezkonkurencyjna pod względem ekonomicznym.

Najpierw jednak należy zainwestować w technologię. Jeśli chodzi o instalacje fotowoltaiczne Wrocław ma możliwość skorzystania z różnorodnych ofert. Dzięki temu mieszkańcy z łatwością znajdą dla siebie producenta, który zaproponuje najkorzystniejszy zwrot z inwestycji. Według szacunków powinien on potrwać od 6 do maksymalnie 12 lat. Wiele zależy od aktualnych cen u dostawcy prądu oraz rodzaju zainstalowanych baterii słonecznych we Wrocławiu.

Poza tym instalacje pozwalają uniezależnić się od podwyżek cen prądu, a także sprzedawać nadwyżki energii. To wszystko sprawia, że fotowoltaikę zalicza się do jednych z najbardziej opłacalnych systemów OZE.

Ekologiczne panele fotowoltaiczne Wrocław

Opłacalność stanowi najważniejszy atut przemawiający za inwestycją w moduły. Nie można jednak zapomnieć o ich wpływie na środowisko naturalne. Panele wytwarzają energię bez spalania paliw kopalnych, co m.in. zmniejsza zjawisko smogu. Eksploatacja nie przyczynia się też do przyspieszania zmian klimatycznych. Instalacje fotowoltaiczne we Wrocławiu cieszą się z tego powodu wyjątkowym uznaniem.

Ekologiczne ogniwa fotowoltaiczne we Wrocławiu są szansą dla całego regionu. Zapewniają dostęp do taniej energii, która bez problemu zaspokoi zapotrzebowanie energetyczne całego gospodarstwa domowego, a nawet firmy.

Warto też dodać, że w przeciwieństwie do innych OZE, panele słoneczne we Wrocławiu nie generują żadnego hałasu podczas eksploatacji. To więc znakomite rozwiązanie dla obszarów miejskich oraz podmiejskich.

Panele słoneczne Wrocław a pogoda i temperatura

Wśród obaw związanych z eksploatacją paneli fotowoltaicznych we Wrocławiu znajdują się kwestie pogodowe. Według opinii osób niezaznajomionych ze specyfiką instalacji słonecznych, ogniwa nie wytwarzają energii podczas pochmurnych dni. To jednak nie prawda. Nasze panele funkcjonują ze zbliżoną wydajnością nawet wtedy, gdy słońce przykrywają chmury. Różnica wynosi zaledwie kilka procent. Jeśli chodzi o nasze panele słoneczne Wrocław może być spokojny – nawet wyjątkowa niepogoda nie przerwie ich działania.

Sytuacja wygląda inaczej w przypadku skrajnych zjawisk pogodowych. Burze czy bardzo wysokie i niskie temperatury mogą obniżyć wydajność fotowoltaiki we Wrocławiu, jeśli nie została ona dodatkowo zabezpieczona. Dlatego warto wyposażyć instalację w dodatkową ochronę, np. pod postacią ograniczników przepięć czy elementów odgromowych. Przed temperaturami chroni natomiast materiał, z którego powstają panele słoneczne we Wrocławiu. Nasze rozwiązania pozwalają na bezproblemowe użytkowanie przy mrozie sięgającym aż -40ºC i upałów do 85ºC. Można więc śmiało stwierdzić, że elektrownia pracuje w dosłownie każdych warunkach.

Pozostaje jeszcze sprawa śniegu. Choć w Polsce jest on już rzadkością, to nawet kilkucentymetrowa warstwa znacząco obniża efektywność instalacji. Dlatego zaleca się odśnieżanie baterii przy każdej sposobności.

Instalacje fotowoltaiczne Wrocław od profesjonalistów

W panelach słonecznych liczy się jakość wykonania. Doskonale wiemy, jak wiele zależy od stosowanych materiałów oraz technologii. Dlatego naszym klientom dajemy to, co najlepsze. Tworzone przez nas panele fotowoltaiczne we Wrocławiu składają się z 60 ciemnogranatowych ogniw PERC, ramki z anodyzowanego aluminium oraz kilku milimetrów wytrzymałego szkła hartowanego. Dzięki tak wysokogatunkowym surowcom baterie mogą przetrwać dziesięciolecia.

Wydajność ogniw fotowoltaicznych we Wrocławiu idzie w parze z trwałością. Dajemy aż 25 lat gwarancji na ich moc wyjściową. To jednorazowa inwestycja, z której skorzysta całe pokolenie. Przy okazji zwracamy uwagę na 15 lat gwarancji dotyczącej eksploatacji. Pomożemy w każdej sytuacji związanej z użytkowaniem naszych systemów.

Ogniwa fotowoltaiczne Wrocław – pozostałe zalety

Najistotniejsze korzyści wynikające z montażu paneli są doskonale znane. Trzeba jednak pamiętać, że ekologia i ekonomia to zaledwie część zalet naszych instalacji. Do pozostałych należy jeszcze zaliczyć:

1) Wysoki komfort użytkowania. Panele fotowoltaiczne we Wrocławiu są całkowicie bezobsługowe. Oprócz skrajnych przypadków (jak np. długotrwałe opady śniegu), w ogóle nie wymagają ingerencji w działanie. Konserwacja to natomiast proces dość prosty. W efekcie można cieszyć się zieloną energią bez sprawowania nad nią nieustannej kontroli.

2) Bezproblemowy montaż. Nasze baterie zaprojektowano w taki sposób, aby nie przysparzały problemów z instalacją. Nie potrzebują urzędniczego pozwolenia na budowę. Dzięki temu oszczędza się zarówno czas, jak i pieniądze. Uniwersalny sposób montażu pozwala nawet na samodzielne podjęcie się zadania. Polecamy jednak skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy znacznie sprawniej uporają się ze wznoszeniem instalacji fotowoltaicznych we Wrocławiu.

3) Bezawaryjność. Baterie słoneczne nie posiadają żadnych elementów, które mogłyby ulec zniszczeniu wskutek eksploatacji. Poza tym wyróżniają się znakomitą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Nawet uderzenia nie naruszą ich konstrukcji.

4) Estetyka wykonania. Ogniwa fotowoltaiczne we Wrocławiu zazwyczaj eksponuje się na dachach budynków, dlatego ich wygląd nie pozostaje bez znaczenia. Ciemnogranatowe barwy nie tylko lepiej gromadzą promienie słoneczne, ale również doskonale prezentują się na dachach budynków niezależnie od ich stylu architektonicznego.

5) Stabilność. Baterie produkują energię przez cały czas i są niezależne od wahań cen rynkowych, co czyni domowy budżet znacznie bardziej przewidywalnym. A to pozwala na precyzyjniejsze planowanie wydatków.

Baterie słoneczne Wrocław w korzystnej cenie

Koszt inwestycji w panele nie musi być wysoki. Nasza oferta wyróżnia się pod względem ceny. Proponujemy jeden z najatrakcyjniejszych kosztów zakupu paneli słonecznych we Wrocławiu. Wysokiej klasy baterie to inwestycja, która zwróci się znacznie szybciej, niż skończy się gwarancja. To kolejny powód, dla którego warto zainwestować w systemy odnawialnych źródeł energii proponowane przez MainMill.

Jeśli interesują Państwa profesjonalnie wyprodukowane i wydajne panele fotowoltaiczne Wrocław jest miejscem, w którym znajdą Państwo odpowiednich wykonawców. Wystarczy zaznajomić się z naszą ofertą. W razie wątpliwości dotyczących asortymentu prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Z przyjemnością odpowiemy na każde pytanie o dostarczane przez nas baterie słoneczne we Wrocławiu.

MainMill

O Nas

W MainMill zrzeszamy wokół siebie najlepszych specjalistów branży fotowoltaicznej. Gwarantujemy niezależność elektryczną, oszczędności, a przede wszystkim ochronę środowiska.

Kontakt