Fotowoltaika dla Rolników

Czy zauważyłeś, że rachunki za energię elektryczną odgrywają coraz większą rolę w bilansie kosztów i zysków gospodarstwa rolnego? Czy wyobrażasz sobie prowadzenie gospodarstwa bez korzystania z energii elektrycznej? Czy słyszałeś o tym, że ceny prądu będą nadal rosnąć? Jak więc pogodzić konieczność korzystania z energii elektrycznej z coraz wyższymi kosztami tego dobrodziejstwa?

Energia słoneczna

W rozwiązaniu zagadki niebagatelną rolę odgrywa energia słoneczna. Latem powoduje ona nagrzewanie budynków, ale zamiast utrudniać życie może je ułatwiać. Wystarczy zainstalować panele słoneczne. Służą one do zamiany darmowej energii ze słońca na prąd elektryczny o takich samych parametrach, jak w sieci energetycznej. Czy zauważyłeś, że coraz więcej gospodarstw rolnych i domów ma zainstalowane czarne prostokąty umieszczone na nasłonecznionej stronie posesji? Czy wiesz, że panele słoneczne objęte są systemem dopłat? Zadzwoń do naszego pracownika, aby dowiedzieć się jak skorzystać z tych, które przysługują tobie.

Energia słoneczna

Fotowoltaika

Za zamianę energii słonecznej w prąd elektryczny odpowiedzialne jest zjawisko fotowoltaiczne. Jest ono znane od 1839 roku, ale dopiero wówczas, gdy została opracowana technologia wytwarzania niezawodnych ogniw fotowoltaicznych na skalę przemysłową, zaczęto instalować domowe elektrownie słoneczne. Dzięki masowej produkcji ceny ogniw i osprzętu stają się coraz bardziej atrakcyjne.

Skontaktuj się z naszym pracownikiem, aby na podstawie zapotrzebowania na energię twojego gospodarstwa określić przybliżony koszt inwestycji i czas jej zwrotu.

Gdzie może być instalacja?

Instalacja może zostać wykonana na płaskiej powierzchni, która jest zorientowana na południe i nie zacieniona. Można do tego celu wykorzystać np. powierzchnie dachu, a jeśli takowych nie ma – postawić szkielet, do którego mogą zostać przymocowane panele. Czy zastanawiałeś się, gdzie w twoim gospodarstwie będzie najlepsze miejsce do zlokalizowania instalacji fotowoltaicznej? Zadzwoń do naszej firmy i umów się na spotkanie. Pracownik razem z tobą obejrzy teren i podpowie, gdzie najlepiej zainstalować panele słoneczne.

Fotowoltaika dla Rolników - Gdzie może być instalacja?

Czy instalacja działa przez cały rok?

Energia słoneczna dociera do Ziemi cały rok. W lecie jest jej więcej, ale też i zapotrzebowanie w niektórych gospodarstwach jest większe np. do klimatyzowania ferm drobiu. Jeżeli wyprodukowana energia elektryczna nie zostanie wykorzystana w gospodarstwie, jest odprowadzana do sieci energetycznej przez licznik dwukierunkowy. Gdy w okresie zimowym zajdzie potrzeba czerpania większej ilości energii niż jest produkowana przez fotowoltaikę, jest ona pobierana z sieci. Rachunki opiewają tylko na kwotę przewyższającą energię pobraną nad wyprodukowaną. Panele słoneczne działają również w pochmurne dni i w zimie. Korzyść jest taka, że są one delikatnie ciepłe. W związku z tym zapobiegają zaleganiu śniegu. Są lżejsze od pokrywy śnieżnej, a więc nie wymagają wzmacniania konstrukcji dachu. Skontaktuj się z naszym pracownikiem, aby dowiedzieć się jak uniezależnić się od podwyżek cen energii.

Fotowoltaika dla Rolników - Czy instalacja działa przez cały rok?

Przykładowe Realizacje

MainMill

O Nas

W MainMill zrzeszamy wokół siebie najlepszych specjalistów branży fotowoltaicznej. Gwarantujemy niezależność elektryczną, oszczędności, a przede wszystkim ochronę środowiska.

Kontakt