Fotowoltaika dla rolników

Koszty związane z utrzymaniem gospodarstwa nieustannie rosną. Znaczący udział mają w nich rachunki za energię, która konsekwentnie drożeje. Z drugiej strony, uprawa ziemi oraz produkcja zwierzęca bez elektryczności byłyby niemożliwe. Nie oznacza to jednak, że jako właściciel gospodarstwa, jesteś skazany na coraz droższy prąd. Rozwiązaniem, które pomoże Ci obniżyć koszty związane z zasilaniem budynków oraz maszyn jest fotowoltaika dla rolnika.

Darmowy prąd ze słońca w Twoim gospodarstwie

Czy wiesz, że wykorzystując słońce, możesz pozyskiwać całkowicie darmowy prąd do zasilania swojego gospodarstwa? Wystarczy, że zdecydujesz się na nowoczesną instalację fotowoltaiczną, która zlokalizowana na dachu budynku lub gruncie, będzie dla Ciebie zamieniać energię słoneczną na prąd. Fotowoltaika dla rolników to technologia w pełni odpowiadająca potrzebom współczesnych farmerów: nowoczesna, ekologiczna i bezobsługowa. Dodając do tego możliwość otrzymania dotacji na własną elektrownię słoneczną, uzyskujemy rozwiązanie idealne, które zapewni Ci całkowitą niezależność energetyczną oraz szybki zwrot z inwestycji.

Energia słoneczna

Jak działają ogniwa fotowoltaiczne?

Zasada działania fotowoltaiki dla rolników nie jest skomplikowana. Energia słoneczna docierająca do Ziemi jest kumulowana w modułach PV, a następnie przetwarzana na prąd, który trafia do sieci energetycznej. Dzięki własnej, przydomowej instalacji fotowoltaicznej rolnik nie musi korzystać z energii od dystrybutora. Wyprodukowane nadwyżki prądu można odsprzedać do zakładu energetycznego lub „przechowywać”, odbierając swój zapas w dowolnym momencie – np. zimą, gdy promieniowanie słoneczne nie jest tak intensywne jak latem czy wiosną.

Gdzie zlokalizować elektrownię słoneczną?

Wydajność systemu fotowoltaicznego dla rolnika w dużej mierze zależy od prawidłowego umiejscowienia paneli słonecznych. Nasi specjaliści przeprowadzą audyt, w ramach którego wybiorą najlepszą lokalizację dla Twojego przedsięwzięcia. Najczęściej panele słoneczne montuje się na południowej połaci dachu, jeśli jednak nie ma takiej możliwości, system może zostać umieszczony na specjalnym stelażu lub bezpośrednio na gruncie.

Fotowoltaika dla Rolników - Gdzie może być instalacja?

Produkuj prąd przez cały rok dzięki fotowoltaice dla rolników!

Warto zdać sobie sprawę, że fotowoltaika dla rolnika oznacza szereg korzyści nie tylko latem, gdy promieniowanie słoneczne jest najsilniejsze. Energia słoneczna dociera do nas przez cały rok, choć oczywiście, z różną intensywnością. Wyprodukowane w „gorących” miesiącach nadwyżki możesz wykorzystać do ogrzewania lub oświetlania pomieszczeń jesienią oraz zimą, czyli wtedy, gdy zapotrzebowanie energetyczne jest największe. Tania fotowoltaika dla rolników sprawia, że rachunek za prąd zapłacisz dopiero wtedy, gdy ilość pobranej energii będzie większa od tej, którą wyprodukowałeś.

Już dziś skontaktuj się z nami i odkryj pełnię korzyści, jakie daje fotowoltaika dla rolnika! Kompleksowo zajmiemy się Twoją inwestycją, opracowując audyt energetyczny, projekt instalacji PV oraz jej montaż. Pomożemy we wszystkich formalnościach związanych z przyłączeniem instalacji do sieci oraz uzyskaniem dofinansowania. Postaw na darmowy prąd w swoim gospodarstwie!

Fotowoltaika dla Rolników - Czy instalacja działa przez cały rok?

Przykładowe Realizacje

MainMill

O Nas

W MainMill zrzeszamy wokół siebie najlepszych specjalistów branży fotowoltaicznej. Gwarantujemy niezależność elektryczną, oszczędności, a przede wszystkim ochronę środowiska.

Kontakt