Fotowoltaika dla gospodarstw domowych

Szukasz sposobu na obniżenie rachunków za prąd w swoim domu? A może zależy Ci na pełnej niezależności energetycznej? Obie korzyści zapewnia fotowoltaika dla domu jednorodzinnego, pozwalająca Tobie oraz Twojej rodzinie za darmo korzystać z prądu wytwarzanego ze słońca. Zasilanie gospodarstwa domowego za pomocą własnej elektrowni słonecznej to nowoczesna, przyjazna dla środowiska, bezobsługowa alternatywa dla nieustanie rosnących cen prądu. Dodatkowo już teraz możesz uzyskać dofinansowanie m.in. na fotowoltaiczne ogrzewanie domu w ramach programu „Mój Prąd”.

Dofinansowanie na fotowoltaikę dla domów jednorodzinnych

Program „Mój Prąd” zakłada dofinansowanie projektów fotowoltaicznych do ogrzewania domów oraz ich kompleksowego zasilania. Główny cel stanowi przekonanie jak największej liczby inwestorów do korzystania z tej formy pozyskiwania energii. Na budowę przydomowej elektrowni możesz otrzymać dotację w wysokości do 50% kosztów przedsięwzięcia, jednak nie wyższą niż 5000 zł. Z programu dotowana jest fotowoltaika dla domu jednorodzinnego o mocy od 2 do 10 kWp, a do podziału rząd wygospodarował aż 1 000 000 000 zł. Oznacza to, że wsparcie może uzyskać 200 000 gospodarstw domowych. Do otrzymania dotacji wymagane jest ukończenie budowy instalacji PV oraz podpisanie umowy z zakładem energetycznym i montaż licznika dwukierunkowego do przesyłu wyprodukowanego prądu.

Dofinansowanie „Mój prąd”
Dofinansowanie „Mój prąd”

Jak zdobyć dotację na ogrzewanie domu fotowoltaiką?

Elektrownie słoneczne zasilają gospodarstwa domowe w prąd, który możesz wykorzystać do różnych celów. Jednym z obszarów, w których doskonale sprawdza się fotowoltaika, jest ogrzewanie domu. Prąd możesz wykorzystywać także do zasilania wentylacji, klimatyzatorów oraz wszystkich pozostałych urządzeń i instalacji domowych.

Złóż wniosek

Wniosek o dofinansowanie należy złożyć do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Możesz w siedzibie NFOŚiGW przekazać tradycyjny formularz lub przesłać go kurierem albo pocztą. Istnieje również możliwość wypełnienia i przesłania go online, dzięki czemu swój wniosek o dotację na fotowoltaikę dla domu jednorodzinnego możesz złożyć bez wychodzenia z domu.

Dofinansowanie zwolnione z PIT

Pieniądze otrzymane w ramach programu „Mój Prąd” nie podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym, dzięki czemu nie musisz wykazywać ich jako dochodu w rocznym zeznaniu. Na ogrzewanie domu fotowoltaiką przysługuje również ulga termomodernizacyjna, dzięki której możesz uzyskać nawet do 53 000 zł zwrotu w przypadku realizacji przedsięwzięcia termomodernizacyjnego.

Zleć montaż fotowoltaiki

Decydując się na montaż fotowoltaiki w domu jednorodzinnym, warto zaufać specjalistom z odpowiednim doświadczeniem. To jedyny sposób, by cieszyć się niezawodnością instalacji przez lata. Ważne, by firma instalująca fotowoltaikę do ogrzewania domu zapewniła również wsparcie w zakresie wszystkich niezbędnych formalności, związanych z opracowaniem pełnej dokumentacji oraz przyłączeniem instalacji fotowoltaicznej do sieci.

Więcej informacji na temat wsparcia w ramach programu „Mój Prąd” znajdziesz na stronie www.gov.pl w zakładce „Dla obywatela”.

Przykładowe Realizacje

MainMill

O Nas

W MainMill zrzeszamy wokół siebie najlepszych specjalistów branży fotowoltaicznej. Gwarantujemy niezależność elektryczną, oszczędności, a przede wszystkim ochronę środowiska.

Kontakt