Fotowoltaika dla Firm

Z odnawialnych źródeł energii korzystają zarówno prywatne posesje, jak i wielkie przedsiębiorstwa. Fotowoltaika dla firmy wiąże się bowiem z szeregiem korzyści. Efekty jej zastosowania można łatwo zauważyć w rachunkach za prąd. Oszczędności przekładają się z kolei na szybszy rozwój. Pieniądze przeznaczone na opłacenie medium można bowiem znacznie lepiej zainwestować.

Dlaczego warto zainteresować się fotowoltaiką dla firm?

Ceny prądu rosną każdego roku. To tendencja, która nieprędko ulegnie zmianie – jeśli w ogóle. W związku z tym koszt produkcji oraz utrzymanie biura czy zakładu pracy ciągle się zwiększa. Trudno oszczędzić na zużyciu prądu. Dlatego fotowoltaika dla firmy jest bardzo rozsądnym rozwiązaniem.

Wystarczy zainwestować w system, który wypełni zapotrzebowanie energetyczne całego przedsiębiorstwa, aby przestać martwić się opłatami. To jednak nie koniec zalet związanych z finansami. W ramach fotowoltaiki dla firm można sprzedawać nadwyżki wyprodukowanej energii lokalnemu dostawcy. Na OZE można więc zarabiać!

W czym tkwi fenomen energii słonecznej?

Fotowoltaika dla firm a ekologia

Produkcja prądu z energii słonecznej jest nie tylko tania, ale również przyjazna środowisku. W żaden sposób nie przyczynia się do zmian klimatycznych, ponieważ nie wytwarza ani grama CO2. Fotowoltaika dla firmy ma ogromne znaczenie dla osób, które dbają o środowisko naturalne i wspólną przyszłość. Mniej oczywistym, ale równie ważnym atutem jest dotarcie do odbiorców, którzy wyznają podobne wartości. Stworzenie wizerunku firmy o wysokiej świadomości ekologicznej może okazać się kartą przetargową dla wielu potencjalnych klientów.

Przykładowe Realizacje

Jak działają systemy fotowoltaiczne dla firmy?

Na całą konstrukcję składają się dwa elementy: panele (moduły) oraz falownik. Pierwszy odpowiada za przetwarzanie promieniowania słonecznego w prąd stały, a drugi za zamianę prądu stałego w zmienny. Fotowoltaika dla firm instalowana jest w taki sposób, aby osiągnąć jak najlepszą wydajność. Mowa więc o południowej stronie świata, ale projekty dostosowywane są do okoliczności. Profesjonaliści są w stanie wykonać systemy, które będą działać w dobry sposób niezależnie od warunków. Niezmiernie ważny jest też montaż, fachowa ekipa zainstaluje system nawet w ciągu jednego dnia.

Warto przy okazji podkreślić, że panele fotowoltaiczne dla firm działają przez cały rok, niezależnie od pory roku. Oczywiście ze względu na krótkie zimowe dni wydajność systemu spada. Można wobec tego użyć nadwyżek wyprodukowanych porą wiosenno-letnią.

Fotowoltaika dla Firm - Jak to działa?

Uzyskanie dofinansowania do fotowoltaiki dla firmy

Modernizacja własnego biznesu nie musi wiązać się z ogromnym wydatkiem. Rząd chętnie wspiera takie inicjatywy poprzez różnego rodzaju programy. Dofinansowanie fotowoltaiki dla firmy może skrócić czas zwrotu z inwestycji nawet o kilka lat! Trzeba jednak mieć na uwadze, że rządowe dotacje są ograniczone. Nie warto więc zwlekać ze złożeniem wniosku.

Więcej informacji udzielimy podczas kontaktu telefonicznego lub mailowego. Fotowoltaika dla firm jest w zasięgu ręki każdego podmiotu, który szuka poważnych oszczędności oraz chce dbać o naszą planetę.

Dofinansowanie na panele
MainMill

O Nas

W MainMill zrzeszamy wokół siebie najlepszych specjalistów branży fotowoltaicznej. Gwarantujemy niezależność elektryczną, oszczędności, a przede wszystkim ochronę środowiska.

Kontakt